Logotypy Ue

Ostoja Cudnochy

Nasze ścieżki przystosowane są do samodzielnej eksploracji lub do zajęć tematycznych z nauczycielem/przewodnikiem.

Www Cudnochy Ostoja Cudnochy Foto1
Sciezka 1

Ścieżka 1

Ptaki ciernistych krzewów

380m

Głównym elementem ścieżki jest grupa nasadzeń przydrożnych o charakterze czyżni - grupy ciernistych krzewów, ulubionych przez ptaki. Okolice ścieżki staną się azylem dla rozmaitych gatunków owadów. Posadzono dla nich wiele cennych roślin i przygotowano miejsce do zamieszkania - gliniane ule w kształcie kul. Na ścieżce znajdują się  liczne tablice informacyjne poszerzające wiedzę o ptakach i owadach.

Www Cudnochy Ostoja Cudnochy Sciezka1
Www Cudnochy Ostoja Cudnochy Sciezka2
Sciezka 2

Ścieżka 2

Wycieczka na wieś!

380m

Celem ścieżki jest pokazanie jak wygląda współczesna wieś, jak prowadzi się obecnie gospodarstwo rolne. Na tablicach, przeczytać można szczegółowe informacje o częściach składowych gospodarstwa takich jak pastwisko, hodowla bydła i koni, pola uprawne czy ciekawostki o jadalnych chwastach rosnących w okolicy.

Sciezka 3

Ścieżka 3

Tajemnice wiklinowej zatoki

260m

Wprowadza w świat przyrody śródpolnych oczek wodnych - tzw. nieużytków, które w przyrodzie odgrywają olbrzymią rolę. Sceneria ścieżki zawiera elementy z wikliny, żywą, zieloną altanę, a głównym celem jest edukacja na temat nadwodnej fauny i flory.

Www Cudnochy Ostoja Cudnochy Sciezka3
Www Cudnochy Ostoja Cudnochy Sciezka4
Sciezka 4

Ścieżka 4

Wodny świat

230m

Ścieżka prezentuje  zagadnienia związane z obiegiem i rolą wody w przyrodzie. Uczestnicy dowiedzą się co to jest retencja, jak gospodarować wodą, jakie są naturalne metody oczyszczania. Poznają zasady prowadzenia ekologicznego ogrodnictwa i sadownictwa. Głównym punktem ścieżki jest staw.